Szczegóły


WWW: https://detoksnarkotykowy.pl
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 533 221 555
Miejscowość: Poznań
Adres: Spławie 48
Kod pocztowy: 61--31
Źródła: https://detoksnarkotykowy.pl/leczenie-lekomanii/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Jak przebiega leczenie uzależnienia od leków?


Choć o lekomanii nie mówi się tak wiele jak o narkomanii czy alkoholizmie, nałóg ten również stanowi bardzo duży problem. Stwarza też coraz większe zagrożenie, gdyż nawał problemów i wszechobecny stres sprzyjają sięganiu po silne leki przepisywane na receptę, które mogą uzależniać.

W ten sposób mogą działać przede wszystkim silne środki uspokajające i nasenne, a więc zagrożenie jest spore. Po takie leki często sięgają osoby mające liczne problemy i cierpiące z powodu braku wsparcia, są więc niestety dość podatne na uzależnienie się od leków. Oczywiście nie oznacza to, że zażywanie takich środków zawsze jest niebezpieczne, bo gdyby tak było, wycofano by je z użycia. Niemniej jednak przy ich stosowaniu trzeba zachować dużą ostrożność, nie można na własną rękę zwiększać dawek leku oraz nie powinno się zażywać ich zbyt długo, gdyż wówczas organizm może przestać radzić sobie bez określonej substancji.

Groźne uzależnienie

Lekomania jest bardzo groźnym nałogiem, który dezorganizuje życie uzależnionego, a przede wszystkim niszczy jego zdrowie. Często też nałóg taki prowadzi do zatrucia lekami, gdyż uzależniony przyjmuje ich więcej i więcej, a to nierzadko kończy się śmiercią. Kiedy więc zauważa się, że nie można już obyć się bez leku i ciągle trzeba zażywać go więcej, gdyż organizm sam się go domaga, nie tylko na poziomie psychiki, ale w sensie fizycznym, jest to alarmująca sytuacja. Wówczas trzeba poszukać fachowej pomocy, a tej udziela Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS, który na stronie http://detoksnarkotykowy.pl/leczenie-uzaleznienie-od-lekow/ opisuje, jak wygląda terapia w nim. Zwykle rozpoczyna się ona od odtrucia organizmu i łagodnego odstawienia środków, od których jest się uzależnionym. Potem zaś podejmuje się terapię, zwykle indywidualną i grupową, przy czym najlepiej jest pozostać w ośrodku. Podczas terapii uzależniony dowiaduje się, co się z nim dzieje i jaki wpływ mają na niego leki, a także poznaje sposoby walki z nałogiem, co prawie zawsze daje bardzo pozytywne skutki.Firmy Podobne