Szczegóły


WWW: https://agtom.eu
Dodano: 2022-07-01
Telefon: 12-356-56-78
Miejscowość: Kraków
Adres: Władysława Jagiełły 6
Kod pocztowy: 31-711
Źródła: https://agtom.eu/9-farby-modelarskie


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Farby akrylowe i ich zastosowanie


Modelarstwo to pasja dla cierpliwych, która polega na składaniu miniatur rzeczywistych obiektów, takich jak pojazdy, budynki czy figurki. Nie wymaga dysponowania dużą przestrzenią, ponieważ wystarczy jedynie dostęp do stolika lub biurka. Modelarstwo uczy cierpliwości, dostarcza rozrywki i przynosi mnóstwo satysfakcji. Zainteresowani taką formą spędzania wolnego czasu mogą zaopatrzyć się w farby akrylowe lub innego typu, które udostępnia firma Agtom. Jest to znany sklep, u którego zaopatrują się pasjonaci modelarstwa, zainteresowani produktami doskonałej jakości. Wybór farb, jakie proponuje, przekłada się na ostateczny efekt podczas sklejania modeli, dlatego przed ich zakupem warto przeanalizować swoje potrzeby.

Praca nad figurkami czy różnego rodzaju konstrukcjami sprawia dużą frajdę, relaksuje i pomaga pozbyć się stresu. Farby akrylowe do nich przeznaczone mogą być nanoszone za pomocą aerografów lub pędzli. Do ich zalet, poza korzystną ceną i szerokim wyborem kolorystycznym, zalicza się delikatny zapach, możliwość rozpuszczania w wodzie oraz krótki czas schnięcia. Na tego typu produkty składają się gruboziarniste pigmenty oraz żywice akrylowe. To idealna opcja dla posiadaczy dużych modeli, lecz nie tylko.

Farby wymagają wcześniejszego przygotowania powierzchni. Należy więc pozbyć się pyłków, kurzu, tłuszczu oraz innych zabrudzeń. W takich sytuacjach przydaje się rozpuszczalnik, spirytus rektyfikowany, nieco rzadziej woda z mydłem. Niekiedy figurki przeznaczone do malowania trzeba pokryć podkładem. Jest on sprzedawany w formie sprayu, co ułatwia aplikację. Przed rozpoczęciem malowania warto zabezpieczyć powierzchnie, takie jak blaty stołów lub biurek, otworzyć okno oraz przygotować jednorazowe rękawiczki.Firmy Podobne