Szczegóły


WWW: https://asb-kolbuszowa.pl/
Dodano: 2023-03-04
Telefon: 663 798 297
Miejscowość: Kolbuszowa
Adres: Wolska 12a
Kod pocztowy: 36-100
Źródła: https://asb-kolbuszowa.pl/chiptuning/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Na czym polega bezpieczny chiptuning?


Chiptuning silnika jest usługą coraz częściej wybieraną przez kierowców, którym zależy na tym, aby zwiększyć moc swojego samochodu i w pełni cieszyć się jego wszystkimi parametrami. Jeszcze do niedawna właściciele pojazdów przede wszystkim skupiali się na tym, aby ich samochody były wyłącznie bezpieczne, a więc oddawali je do napraw, kiedy to było konieczne i  nie interesowali się większymi modyfikacjami. Aktualnie sporo w tym temacie się zmieniło. Decydując się na taką zmianę parametrów, należy jedynie mieć na uwadze, by zrobić to w miejscu sprawdzonym, co do którego jest pewność, że zatrudnieni tam eksperci zajmą się wszystkim wzorcowo. 

Specjaliści mający doświadczenie w usłudze, jaką jest bezpieczny chiptuning, zatrudnieni są w firmie ASB - Kolbuszowa, wobec czego kierując się do nich, właściciel samochodu od razu  dowie się, jaka modyfikacja jest możliwa do zaakceptowania w przypadku jego samochodu oraz na czym stricte ingerencja taka będzie polegała. Wiele zależy głównie od tego, jaki model samochodu jest do zmodyfikowania i w jakim on jest ogólnym stanie technicznym. Dodatkowo, kierując się do danej firmy, można też będzie korzystać z innych usług, ponieważ pracujący tam specjaliści mają różne kwalifikacje. 

Należy mieć na uwadze, że chiptuning bezpieczny jest wyłącznie wtedy, gdy zajmują się tym eksperci, którzy w takim temacie mają doświadczenie. Zmiana parametrów pracy silnika, polegająca na ich zwiększeniu, zawsze powinna być opracowana na podstawie odgórnie wyznaczonych standardów, aczkolwiek z uwzględnieniem uwarunkowań indywidualnych. Z uwagi na ingerencję w mapę silnika istnieje ryzyko obniżenia jakości spalania, a więc ważne jest, aby zajęli się tym doświadczeni eksperci. Optymalnie dobrana dawka paliwa to podstawa, ponieważ nie dojdzie do zapchania  filtra cząstek stałych. W spalinach będzie też mniej substancji toksycznych. Spersonalizowane dostrojenie sprawności silnika jest również korzystne z punktu widzenia ekologii. 

Zlecając usługę chiptuningu wykwalifikowanym pracownikom zyskuje się pewność, że nie przekroczą oni maksymalnej granicy podnoszenia parametrów silnika. Każdy silnik będzie też zmodyfikowany pod kątem bieżącego zużycia. W efekcie, pomimo ingerencji w system sterujący, nie będzie ryzyka, że coś zostałoby wykonane sposób szkodliwy dla samochodu. Firmy Podobne