Szczegóły


WWW: https://medgen.pl/pl
Dodano: 2019-12-30
Telefon: 501 377 150
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a
Kod pocztowy: 02-954
Źródła: https://www.medgen.pl/pl/ch-prz-dr-pl


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Cena badań na obecność wirusa HPV


Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet. Nasuwa się pytanie: co go wywołuje? Wirus brodawczaka ludzkiego. Niebagatelne znaczenie ma również tryb życia. Ryzyko zachorowania zwiększa między innymi: palenie papierosów, długotrwałe stosowanie środków antykoncepcyjnych, częste zmienianie partnerów seksualnych czy zbyt wczesne rozpoczęcie współżycia. Niemniej jednak to właśnie HPV uchodzi za "głównego winowajcę". Jak się przed nim uchronić, a przede wszystkim wykryć jego obecność w organizmie? Należy zrobić odpowiednie testy oraz genotypowanie. Należy bowiem pamiętać, że brodawczak ludzki ma kilka różnych odmian. Jedne są nisko-, inne zaś wysoceonkogenne, czyli zdolne do wywołania nowotworu.

Wspomniane metody diagnostyczne stają się coraz bardziej dostępne, również w Polsce. Wykonuje je między innymi Centrum Medyczne MedGen z siedzibą w Warszawie. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie trzeba na nie wydać ogromnych pieniędzy. Cena badania na obecność wirusa HPV sięga zazwyczaj kilkuset złotych. Koszt procedury zależy w dużej mierze od tego, ile wariantów wirusa dana pacjentka chce wykryć.

Na czym polega test? Lekarz ginekolog pobiera wymaz z szyjki macicy, niekiedy również ze ścianek pochwy i sromu. Materiał ten należy odpowiednio zabezpieczyć i dostarczyć do laboratorium. Następnie specjaliści przy wykorzystaniu nowoczesnej i niezwykle czułej metody Real Time - PCR sprawdzają czy doszło do zakażenia, wyodrębniają DNA wirusa i dokonują oceny jego onkogenności.

Kto powinien zdecydować się na wspomniane badanie? W zasadzie każdy, kto prowadzi aktywne życie seksualne (zarówno kobiety jak i mężczyźni). W grupie szczególnego ryzyka znajdują się osoby z nawracającymi stanami zapalnymi w obrębie cewki moczowej i narządów płciowych. Wcześnie wykryty wirus nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia. Dopiero długo trwająca infekcja staje się niebezpieczna i może prowadzić do poważnych komplikacji i powikłań. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

 

 Firmy Podobne