Szczegóły


WWW: https://curodental.com
Dodano: 2021-05-29
Telefon: 58 301 21 61
Miejscowość: Gdańsk
Adres: Okopowa 7
Kod pocztowy: 80-819
Źródła: https://curodental.com/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Stomatolog Gdańsk - https://curodental.com


Dentysta to specjalista mający obszerną wiedzę na temat chorób zębów i dziąseł. Wiele osób bardzo często zwleka z wizytami u tego lekarza, ponieważ obawia się bólu. Warto więc wiedzieć, że dziś w gabinetach znajdują się nowoczesne, skuteczne i bezpieczne środki znieczulające, dzięki którym zabiegi nie wiążą się z dyskomfortem. Mogą być one podawane zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Doświadczony stomatolog z Gdańska, z jakim można się skontaktować, przyjmuje w Centrum Stomatologicznym Curodental.

Do kliniki tej trafiają zazwyczaj osoby skarżące się na ból zębów lub ich nadwrażliwość. Na samym początku wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, dzięki czemu dowiaduje się o jego dolegliwościach oraz chorobach przebytych w przeszłości. Jeśli zachodzi taka konieczność, zleca wykonanie zdjęcia RTG dającego możliwość dostrzeżenia niewidocznych na pierwszy rzut oka zmian. Specjaliści mierzą się między innymi z:

  • kwasową erozją szkliwa,
  • aftami,
  • ropieniami,
  • próchnicą,
  • zapaleniami miazgi,
  • nowotworami jamy ustnej.

Ostateczny sposób leczenia, jaki zaproponuje stomatolog, zależy przede wszystkim od stopnia rozwoju choroby, dlatego w momencie dostrzeżenia pierwszych symptomów nie należy czekać. Szybkie skontaktowanie się z lekarzem w znacznym stopniu przyspiesza czas  leczenia i zmniejsza jego koszty. W gabinecie dentystycznym przeprowadzane są także zabiegi fluoryzacji oraz lakowania kierowane do najmłodszych. Pracownicy chętnie wyjaśniają, jak dbać o zęby, by na ich powierzchni nie były widoczne przebarwienia lub kamień.

Dobra wiadomość jest taka, że znaczna część dolegliwości może zostać wyleczona w trakcie jednej wizyty. Oczywiście zdarzają się poważniejsze przypadki wymagające częstszych spotkań, a mowa tu przede wszystkim o głębokich ubytkach w zębach. Szacuje się, że spotkanie z dentystą powinno odbywać się przynajmniej raz w ciągu roku, nawet wtedy, gdy z jamą ustną z pozoru nie dzieje się nic niepokojącego. Natomiast w przypadku kobiet w ciąży wizyty te powinny być jeszcze częstsze.Firmy Podobne