Szczegóły


WWW: https://www.ekofiltr.pl/
Dodano: 2020-09-29
Telefon: 413727638
Miejscowość: Końskie
Adres: Pułaskiego 7
Kod pocztowy: 26-200
Źródła: https://www.ekofiltr.pl/oferta/instalacje-odpylajace


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Projektowanie instalacji odpylania


Setki wykonanych zleceń, dziesiątki bieżących zamówień oraz wielu zainteresowanych obecnymi usługami to liczby, którymi może się pochwalić firma Eko Filtr mająca swoją siedzibę w Końskich. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w tworzeniu od podstaw instalacji odpylających, które są wykorzystywane w szeroko pojętym przemyśle. Klientami prezentowanej firmy są wielkie zakłady produkcyjne, ciepłownicze, energetyczne, a także huty i kopalnie. Lista potencjalnych zlecających pozostaje otwarta, gdyż również oferta może być każdorazowo dostosowana do potrzeb.

Projektowanie instalacji odpylania odbywa się za każdym razem od podstaw. Zajmują się tym pracownicy z długoletnim stażem, którzy analizują wcześniej potrzeby klienta. Projekty nigdy nie są powielane, są za to kompleksowo sprawdzane pod względem funkcjonowania w danych warunkach. Klient może liczyć także na profesjonalny montaż oraz serwis poszczególnych urządzeń. 

Poszczególne elementy instalacji odpylających powstają z blachy o różnej grubości i składzie. Z reguły jest to tradycyjna stal, lecz wykorzystywane technologie pozwalają też na tworzenie ze stali nierdzewnej. Każdy projekt jest analizowany według obowiązujących wytycznych prawnych, w tym dyrektywy Atex, która ustala warunki pracy urządzeń w środowiskach zagrożonych wybuchem. 

Wśród najczęściej wykorzystywanych filtrów w układach odpylania można wskazać na:

  • filtry workowe FPK
  • filtry workowe PW
  • filtry stanowiskowe FN
  • filtry mechaniczne FM 

 Oprócz nich wykorzystywane są okrągłe i prostokątne przewody proste, kolanka o różnym przekroju, trójniki i czwórniki, dyfuzory i kształtki. Stosowane są także unikalne rozwiązania technologiczne, skuteczne tylko w przypadku konkretnej instalacji. Poszczególne urządzenia są kompleksowo przygotowywane w zakładzie produkcyjnych prezentowanego wykonawcy. Dysponuje on pełnym zapleczem dla obróbki metali, a także malarnią, która w pełni przygotowuje zaawansowany sprzęt. Wyceny odbywają się na podstawie indywidualnych uzgodnień, które uwzględniają przede wszystkim stopień skomplikowania danego projektu. Firmy Podobne