Szczegóły


WWW: https://poltech.com.pl/
Dodano: 2023-03-08
Telefon: 48 56 / 655 8855
Miejscowość: Toruń
Adres: Płaska 23
Kod pocztowy: 87-100
Źródła: https://poltech.com.pl/index.php/produkty/meble-laboratoryjne/szkolne-meble-laboratoryjne-i-dygestoria


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dygestorium ceramiczne – czym powinno się odznaczać?


Mianem dygestorium określa się specjalny mebel laboratoryjny, który służy do przeprowadzania procesów dygestii, czyli rozpuszczania próbek w kwasach. Jest to zazwyczaj konstrukcja wykonana z ceramicznego materiału, której celem jest ochrona użytkownika i otoczenia przed szkodliwymi gazami i oparami.

Dygestoria są zazwyczaj umieszczane w laboratoriach chemicznych i biologicznych do przygotowywania próbek do analizy. Służą do przeprowadzania procesów analitycznych, takich jak oznaczanie zawartości metali ciężkich, badanie jakości wody i gleby oraz analizy farmaceutyczne. Tego typu sprzęt jest wyposażony w specjalne zlewozmywaki i uchwyty, które ułatwiają manipulację kwasami i innymi chemikaliami. W jego konstrukcji niezbędne są również specjalne okapy, które usuwają szkodliwe opary z pomieszczenia. Blaty dygestoriów są wykonane z wysokiej jakości ceramiki, która jest odporna na działanie szkodliwych substancji.

Produkcją i sprzedażą tego typu wyposażenia zajmuje się firma Poltech, która działa na rynku od 1991 roku. Zapewnia ona wyroby wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie szkodliwych substancji stosowanych laboratoriach i placówkach medycznych. W ofercie można znaleźć również meble medyczne, tak jak na przykład łóżka, krzesła oraz podstawki. Wszystkie produkty są tworzone w ten sposób, aby zapewnić maksymalną ochronę przed drobnoustrojami. Niektóre z nich, jak na przykład antywibracyjne blaty, są wyposażone w specjalne mechanizmy, dzięki którym możliwe jest wykonywanie czynności wymagających zwiększonej precyzji. Klienci chcący dowiedzieć się więcej na temat tego, jakimi właściwościami odznacza się dane dygestorium ceramiczne, powinni skontaktować się z przedstawicielami firmy,Firmy Podobne