Szczegóły


WWW: https://sklepoxide.pl
Dodano: 2023-09-27
Telefon: 502 989 719
Miejscowość: Lubliniec
Adres: Oleska 26
Kod pocztowy: 42-700
Źródła: https://sklepoxide.pl/pl/c/Nakladki-Dywaniki-na-schody/81


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dywanik na schody — czy jest konieczny?


Schody drewniane wyglądają niezwykle stylowo oraz ocieplają wnętrze. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na ich montaż w wykańczanej nieruchomości. Niestety zwykle już po pierwszych dniach użytkowania tego typu konstrukcji okazuje się, że chodzenie po schodach wykonanych z drewna i zwykle wykończonych na połysk jest mało komfortowe i do tego niebezpieczne. Stopnie są bowiem zbyt śliskie i stanowią realne zagrożenie szczególnie dla osób starszych oraz dzieci. Na szczęście na rynku można znaleźć idealne rozwiązanie w postaci specjalnych nakładek dywanowych.

Jakie są rodzaje dywaników na schody?

Mimo iż nie stanowią niezbędnego elementu wyposażenia wnętrz, to jednak wiele osób decyduje się na montaż chodników ze względu na wygodę i bezpieczeństwo. Producenci proponują nakładki na schody, które można podzielić ze względu na:

  • materiał wykonania (m.in. dywanowe, wykładzinowe, żelowe i podgumowane, gumowe, z tworzywa sztucznego PE/PP),
  • kształt (prostokątne, półokrągłe, trapezowe),
  • sposób montażu (z taśmą rzepową wielokrotnego użytku, z taśmą dwustronną zbrojoną siatką, na klej).

Jak dobrać chodniki na schody?

Głównym celem wykorzystania nakładek jest oczywiście ochrona domowników przed upadkiem. Należy jednak zaznaczyć, iż odpowiednio dopasowany dywanik na schody może również pełnić funkcję dekoracyjną. Na rynku jest dostępnych tak wiele kolorów i wzorów nakładek schodowych, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego, pasującego do stylu pomieszczenia. Warto też wspomnieć, że dywaniki zabezpieczają powierzchnię schodów przed zabrudzeniem i zniszczeniem oraz mogą zakryć wszelkie nierówności i powstałe już uszkodzenia (w przypadku starszych stopni).

W internetowym sklepie Oxide zaprezentowano spory wybór nakładek dywanowych, które wyróżnia bogate wzornictwo oraz wysoka jakość wykonania. Produkty są proste w montażu (większość została wyposażona w samoprzylepną warstwę oraz specjalne kątowniki, które zapewniają estetyczny wygląd każdego stopnia). W ofercie dostępne są także podgumowane nakładki do zastosowania na zewnątrz budynku (są odporne na czynniki atmosferyczne i można je montować na schodach marmurowych, kamiennych czy wykończonych płytkami). Klienci mają możliwość doboru odpowiedniego kształtu i rozmiaru produktu oraz skorzystania z doradztwa obsługi sklepu. Firmy Podobne