Szczegóły


WWW: http://www.podocare-complex.pl/
Dodano: 2022-03-21
Telefon: 664086227
Miejscowość: Bydgoszcz
Adres: Karłowicza 22
Kod pocztowy: 85-092
Źródła: http://www.podocare-complex.pl/podologia/wrastajacy-paznokiec-zabieg


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Zabieg na wrastający paznokieć - kiedy konieczny?


Nieprawidłowości dotyczące stóp często wymagają korzystania z pomocy specjalistów. Wiele schorzeń powoduje dyskomfort, ból, utrudnia chodzenie. W gabinecie PodoCare-Complex można skorzystać z zabiegów, które są wskazane w przypadku występowania stanów patologicznych. W sytuacji, kiedy boczna krawędź płytki wbija się w miękką tkankę otaczającą paznokieć, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia. Do przyczyn występowania tego typu nieprawidłowości zaliczyć można noszenie niedopasowanego obuwia, nieprawidłowe obcinanie paznokci, urazy mechaniczne, nadmierne obciążenie stóp, a także deformacje palców. Specjaliści wykonują zabieg na wrastający paznokieć. Sposób leczenia dobierają zawsze indywidualnie do rodzaju problemów pacjenta. 

Dolegliwość ta początkowo objawia się występowaniem stanu zapalnego, któremu towarzyszy zaczerwienie, obrzęk i ból. W przypadku, kiedy pojawia się wysięk ropny, należy dokładnie oczyścić ranę, zastosować specjalistyczny opatrunek. Bagatelizowanie tego schorzenia może powodować powikłania, występowanie zapalenia naczyń chłonnych, martwicy palca. Na tego typu problemy narażone są zwłaszcza osoby chorujące na cukrzycę, zaburzenia krążenia tętniczego. Podolog dobiera odpowiednie metody, których zadaniem jest pozbycie się uciążliwych dolegliwości. Właściwe działania pozbywają się stanów zapalnych, zapobiegają występowaniu zakażeń bakteryjnych. W wielu przypadkach wykorzystuje się klamry, które nie utrudniają codziennego funkcjonowania. W sytuacji, kiedy nie przynoszą one odpowiednich efektów, konieczne jest przeprowadzenie operacji. 

Podolog zajmuje się również leczeniem innych problemów dotyczących stóp. Oferowane przez niego zabiegi przywracają im estetyczny wygląd, pozbywają się różnych dolegliwości. Do jego zadań należy między innymi skracanie paznokci, usuwanie brodawek, kurzajek, odcisków, plastyka wałów okołopaznokciowych, pielęgnacja stopy cukrzycowej. W gabinecie wykonywany jest pedicure leczniczy, który jest bardzo pomocny w wielu sytuacjach.Firmy Podobne