Szczegóły


WWW: http://www.psychiatrapsychoterapeuta.pl/
Dodano: 2022-05-06
Telefon: 603 611 980
Miejscowość: Warszawa Ursus
Adres: Hennela 10
Kod pocztowy: 02-495
Źródła: http://www.psychiatrapsychoterapeuta.pl/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę na Ursusie w Warszawie?


Decyzja o podjęciu psychoterapii na pewno będzie bardzo dobrym krokiem, pierwszym na drodze do zmiany swojego życia na lepsze. Jeśli tylko jest taka potrzeba, warto zdecydować się na sięgnięcie po taką pomoc, bez względu na to, czy doświadcza się poważnych problemów, jak na przykład uzależnienia czy zaburzeń odżywiania, czy "tylko" ma się kłopoty z poczuciem pustki w życiu albo zbyt małą pewnością siebie. Decyzja, a nawet rozpoczęcie terapii to jednak nie wszystko. Istotne jest też to, by wybrać odpowiednią osobę.

Znaczenie ma wiele kwestii, jak kompetencje oraz doświadczenie terapeuty, ale też stosowane przez niego techniki. Im jest ich więcej, tym lepiej, pozwala to bowiem idealnie dobrać metodę terapii do konkretnego przypadku. Bardzo ważne są też jednak odpowiednie cechy osobowe terapeuty, jak empatia, cierpliwość, zrozumienie, ale też umiejętność dotarcia do pacjenta i nawiązania z nim więzi. To ostatnie nie jest takie oczywiste, ponieważ nie jest zależne na przykład od kwalifikacji zawodowej. Pacjent w towarzystwie jednego terapeuty może czuć się lepiej, a innego - gorzej. Z tego powodu nie warto pozostawać przy specjaliście, który nie do końca potrafi sprawić, że pacjent się otworzy. Sprawdzeniu temu, a nie tylko zdiagnozowaniu problemu, służą konsultacje, czyli pierwsze spotkania poprzedzające rozpoczęcie właściwej terapii. Tak właśnie wygląda to w przypadku gabinetu zaprezentowanego na stronie psychiatrapsychoterapeuta.pl.

Oczywiście godni wyboru są też tacy specjaliści, którzy zajmują się wieloma problemami jednocześnie. Wbrew pozorom nie oznacza to, że "rozmieniają się na drobne", przeciwnie, jest to pożądane, a to dlatego, że problemy natury psychologicznej nie zawsze są oczywiste i często się łączą. Przykładowo osoby niepewne siebie, niepotrafiące nawiązywać relacji z innymi czy nieśmiałe często są takie z powodu trudnego dzieciństwa, mają na przykład syndrom DDA - Dorosłego Dziecka Alkoholika. Szukając dobrego  psychoterapeuty na Ursusie w Warszawie warto wybrać takiego, który oferuje szeroko zakrojoną pomoc.


Firmy Podobne