Szczegóły


WWW: https://greenhouse-service.pl/
Dodano: 2023-01-04
Telefon: 504 130 489
Miejscowość: Lubliniec
Adres: Kasztanowa 12
Kod pocztowy: 42-700
Źródła: https://greenhouse-service.pl/oranzerie-ogrodowe/
https://czasnawnetrze.pl/wnetrza/pomieszczenia/taras-i-ogrod/50173-salon-pod-szklem-przydomowa-oranzeria

Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Oranżeria przydomowa – co warto wiedzieć?


Miłośnicy egzotycznych roślin z pewnością docenią możliwości, jakie daje ogród zimowy. Umożliwia on uprawianie kwiatów i krzewów, które nie są w stanie przetrwać w polskim klimacie. Poza tym to dodatkowe pomieszczenie stanowi dobre miejsce na organizację przyjęć czy stworzenie strefy relaksu. O czym warto pamiętać podczas budowy oranżerii?

Na samym początku należy zaznaczyć, że konstrukcja musi być usytuowana w odpowiednim miejscu. Najlepsze nasłonecznienie zapewnia południowa strona świata (dotyczy to również zimy). Dobre warunki można uzyskać również budując pomieszczenie po zachodniej stronie domu, jednak warto wiedzieć, że w okresie zimowym poziom światła znacząco spada w porównaniu ze stroną południową, więc szklarnia na zachodzie nie sprawdzi się w przypadku chęci uprawy roślin egzotycznych. Oranżerię po stronie wschodniej budują osoby, które chcą wykorzystywać ją głównie jako pokój do pracy i wypoczynku. Rano pomieszczenie wypełnia światło, a po południu nastaje półmrok.

Kolejnym ważnym punktem jest wybór wydajnego układu wentylacyjnego, który pozwoli na zachowanie odpowiedniej temperatury w czasie gorących dni. Klasyczna wentylacja grawitacyjna obejmuje zestaw okien uchylnych i dachowych z czujnikami pogody. Jest to najprostszy system, jednak nie zapewni on stałej temperatury, która jest niezbędna przy uprawie egzotycznych roślin. Aby stworzyć mikroklimat, warto zainwestować w nowoczesną wentylację nawiewno-wywiewną. Kompletna instalacja zawiera elementy automatyki pogodowej oraz małą stację do sterowania parametrami. Ze względu na niewielkie rozmiary można ją zamontować w oknach każdego rodzaju.

W ofercie firmy Greenhouse Service znajduje się trwała oranżeria przydomowa.Firmy Podobne