Szczegóły


WWW: https://klinikapotocki.com/
Dodano: 2023-06-27
Telefon: 55 234 68 76
Miejscowość: Braniewo
Adres: Botaniczna 11
Kod pocztowy: 14-500
Źródła: https://klinikapotocki.com/uslugi/ortopedia/chirurgia-stopy/palec-mlotkowaty/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Operacja palca młotkowatego - co daje?


Choć palec nie jest dużą częścią ciała, wszelkie dotykające go problemy mogą mocno dawać się we znaki, a szczególnie dotyczy to palców stóp. Trudno się temu dziwić, trudno jest nie odczuwać bólu przy poruszeniu się i podczas noszenia obuwia kiedy na przykład palec jest zdeformowany. Takie przypadłości zaś zdarzają się stosunkowo często. Warto zadbać o te partie swojego ciała - wszak stopy dźwigają duży ciężar i choćby dlatego narażone są na wiele dolegliwości.

Jedna z nich to tzw. palec mlotkowaty. Schorzenie to polega na nienaturalnym zgięciu palca i przykurczu. Powoduje to nie tylko kiepski efekt estetyczny, wobec czego osoby chore mogą wstydzić się nosić odkryte obuwie, ale też, a raczej przede wszystkim, liczne, dające się we znaki dolegliwości. Wygięty palec jest nieustannie drażniony i uciskany przez obuwie, przez co pojawiają się trudności w chodzeniu, a w dłuższej perspektywie - otarcia skóry, jej uszkodzenia i otwarte rany, jak również stany zapalne. Może to powodować silny ból, poza tym rany na stopach są szczególnie groźne, gdyż stanowią wrota do organizmu dla bakterii.

Osoby doświadczające takich dolegliwości często skupiają się na zapobieganiu uszkodzeń palców oraz ich leczeniu, poprzez na przykład ochronę skóry, ale rozwiązaniem jest tylko usunięcie przykurczu zgięciowego, które zniweluje przyczynę doświadczanych problemów. Pozwala na to operacja palca młotkowatego, która, wykonywana przy użyciu nowoczesnych metod, jest stosunkowo mało skomplikowanym oraz szybkim zabiegiem. Wiąże się też z licznymi korzyściami. To możliwość przede wszystkim pozbycia się uciążliwego bólu, dyskomfort oraz ryzyka uszkodzeń skóry, ale też lepsza ruchomość palca oraz komfort w obrębie stopy. W Klinice Potocki zabieg taki przeprowadzany jest w ramach tzw. Chirurgii Jednego Dnia, łatwo zatem można go zaplanować i poddać się mu bez konieczności długiej rekonwalescencji, pomiędzy zwykłymi aktywnościami. Zabieg w tym miejscu wykonywany jest odpłatnie, a termin wizyty wyznaczany jest szybko.

Warto też stosować profilaktykę palców młotkowatych. Przyczyną powstawania tego problemu jest przede wszystkim noszenie niedopasowanego, zbyt ciasnego obuwia, powodującego z wolna deformację stóp. Dość łatwo można zaoszczędzić sobie związanych z tym problemów - trzeba po prostu uważniej dobierać buty.Firmy Podobne