Szczegóły


WWW: https://sklep.ksj.pl/
Dodano: 2023-07-03
Telefon: +48519546101
Miejscowość: Katowice
Adres: Wita Stwosza 11
Kod pocztowy: 40-042
Źródła: https://sklep.ksj.pl/kategoria-produktu/dewocjonalia/obrazy/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Kiedy warto wybierać obrazki i obrazy święte?


W przeszłości obrazy przedstawiające różne sceny z Biblii czy poszczególne postaci znajdowały się w każdym domu, nieraz pokrywając większość ścian, zwłaszcza w domach osób szczególnie religijnych. Choć nie były to wielkie dzieła sztuki, cieszyły się wielkim poważaniem i mało kto decydował się na przykład na ich wyrzucenie. Obecnie częściej spotkać można ozdoby ścienne, czyli obrazy przedstawiające zupełnie inne motywy i mające walory artystyczne i ozdobne. Mimo to nie warto rezygnować z posiadania świętych obrazów i obrazków, gdyż mają one wielkie znaczenie, a przy tym można je użytkować na różne sposoby - nie trzeba umieszczać ich wielu na ścianach.

A dlaczego w ogóle obrazy święte warto posiadać? Z wielu powodów. Dla niektórych osób mogą one być po prostu interesujące, na pewno znaczna część ludzi także pamięta je z dzieciństwa, na przykład z domu babci, będzie to zatem dla nich podtrzymanie tradycji. Niektórzy modlą się przed obrazami, co jest znacznym ułatwieniem w modlitwie, nie tylko kiedy kierowana jest do postaci znajdującej się na obrazie. Jego kontemplacja pomaga we wczuciu się w nastrój i uzyskaniu stanu religijnego skupienia. Poza tym sama obecność choćby niewielkiego obrazka, niekoniecznie zawieszonego na ścianie, ale też na przykład umieszczonego na półce, przypomina o modlitwie czy zasadach życia chrześcijańskiego. To jeden z ważniejszych powodów, dla których sięga się po obrazy w ramach czy choćby niewielkie obrazki, kupując je dla siebie lub wręczając na prezent, zwykle na chrzest czy pierwszą komunię, ale też na przykład na ślub. Szczególnie eleganckim wariantem takiego upominku są obrazy srebrne, wyglądające nieraz jak swoiste płaskorzeźby. Mają wysokie walory dekoracyjne, a także mogą mieć symboliczne znaczenie. Dla dzieci często wybiera się anioła stróża, którego obraz następnie zawieszany jest na przykład nad łóżeczkiem, by symbolicznie strzegł pociechę. Takich możliwości jest wiele, więc i zapotrzebowanie na obrazy, obrazki czy na przykład ryngrafy jest spore. Znaleźć je można w sklepie online na stronie sklep.ksj.pl.

Ich wybór jest szeroki, to na przykład obrazy przedstawiające sceny z Biblii, jak zwiastowanie Najświętszej Marii Panny czy Maryję z Dzieciątkiem. Wiele jest też obrazów z wspomnianym Aniołem Stróżem, wybieranych przede wszystkim z myślą o dzieciach.Firmy Podobne