Szczegóły


WWW: https://macromedica.pl/
Dodano: 2018-11-18
Telefon: 22 841 06 79
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jurija Gagarina 26
Kod pocztowy: 00-754
Źródła: https://macromedica.pl/reumatolog-warszawa/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Reumatologia
http://poruszycswiat.pl/porady-ekspertow/reumatolog/jak-przygotowac-sie-do-wizyty/

Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Kiedy należy iść do rematologa i jak przygotować się do wizyty


Pierwsza wizyta u reumatologa jest bardzo często odwlekana przez pacjenta, gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę z powagi problemu. Zwykle do poradni udają się osoby starsze, które ze względu na dolegliwości bólowe nie są już w stanie normalnie funkcjonować. 

Reumatolog zajmuje się leczeniem różnego rodzaju chorób układu kostno-stawowego, ścięgien i wiązadeł. Należy umówić się na wizytę, kiedy:

1. Odczuwa się częste i silne bóle w okolicy stawów lub kręgosłupa.

2. W okolicy kolan i łokci występują obrzęki, a stawy sztywnieją i utrudniają poruszanie się.

3. Pojawia się nawracające zapalenie stawów, które nie ustępuje po tradycyjnym leczeniu farmakologicznym.

Najważniejsze jest, aby znaleźć dobrego specjalistę, który odpowiednio zdiagnozuje problem i dopasuje najlepszy rodzaj leczenia. Dobry reumatolog w Warszawie nie jest wyzwaniem, gdyż to właśnie w stolicy znajdują się najlepsi specjaliści w dziedzinie medycyny. Kontakt do zaufanej kliniki reumatologicznej można znaleźć na macromedica.pl. 

Do najczęściej diagnozowanych chorób reumatycznych można zaliczyć:

  • Reumatoidalne zapalenie stawów - jest to niebezpieczna, autoimmunologiczna choroba, której przyczyny do dziś nie są znane. W przypadku RZS szybka diagnoza jest niezmiernie ważna, gdyż na wczesnym etapie wykrycia leczenie przynosi najszybsze efekty. 
  • Sztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa - choroba jest podobna do RZS. Dotyka ona zdecydowanie częściej mężczyzn niż kobiety. 
  • Łuszczycowe zapalenie stawów - choroba charakteryzuje się występowaniem łuszczycy w okolicy łokci, kolan, a także innych stawów. Szacuje się, że zapada na nią do 30% osób cierpiących na łuszczycę. 
  • Osteoporoza - zwykle występuje u osób starszych, a jej cechą charakterystyczną jest zmniejszenie się masy kostnej i ogólnym osłabieniem kości. Jest to choroba stosunkowo często występująca u kobiet po menopauzie. 

Po zaobserwowaniu u siebie jakichkolwiek niepokojących objawów, mogących wskazywać na chorobę reumatyczną, należy jak najszybciej umówić się na wizytę. Trzeba pamiętać, aby odpowiednio się do niej przygotować: zabrać historię leczenia chorób związanych z kośćmi i stawami (również zdjęcia RTG sprzed lat), zapamiętać wszystkie nazwy przyjmowanych leków oraz wynotować wszystkie objawy i dolegliwości, które skłoniły do wizyty. Firmy Podobne