Szczegóły


WWW: https://medami.pl/
Dodano: 2022-01-18
Telefon: 515 151 993
Miejscowość: Gdynia
Adres: Starowiejska 45
Kod pocztowy: 81-363
Źródła: https://medami.pl/kardiologia/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Na czym polega echo serca wykonywane w Gdyni?


Echo serca, znane też pod pojęciem echokardiografii, to badanie bazujące na stosowaniu technik ultrasonograficznych. Daje ono możliwość skontrolowania obrazu struktur serca i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości związanych z jego funkcjonowaniem czy budową. Najpopularniejszą metodą jest echo przezklatkowe, natomiast najnowszą – echokardiografia dopplerowska wykorzystująca fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości. Jest ono niezbędne wśród pacjentów chcących skontrolować przepływ krwi w żyłach płucnych, aorcie oraz tętnicach. Badanie to jest bezbolesne i może być finansowane w ramach NFZ lub wykonywane w prywatnych klinikach. Zlecają je lekarze rodzinni po wstępnym badaniu sugerującym nieprawidłowości w pracy mięśnia sercowego. Do innych wskazań zalicza się chorobę wieńcową i niedokrwienną, zapalenie wsierdzia oraz nadciśnienie tętnicze.

Echo serca nie wymaga wcześniejszego przygotowania i trwa nie dłużej niż pół godziny. Podczas wizyty w gabinecie pacjent znajduje się na lewym boku z ręką ułożoną za głową. Specjaliści wykorzystują głowice, na które naniesiono żel. Przesuwają je po klatce piersiowej badanego, co daje możliwość oglądania obrazu serca w czasie rzeczywistym. W niektórych sytuacjach osoby udające się do gabinetu powinny być na czczo. Jest to konieczne w przypadku badania przezprzełykowego. Przed jego rozpoczęciem należy poinformować lekarza o chorobach przebytych w przeszłości oraz zażywanych lekach.

W gabinetach są przyjmowane także dzieci, ponieważ badania dają szansę wykrycia zaburzeń rytmu serca we wczesnym stadium. To podstawa wśród najmłodszych, u których wykryto szmery lub inne niepokojące objawy sugerujące groźne choroby. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii echokardiografia pozwala zmierzyć parametry opisujące pracę serca, ocenić przepływ krwi w komorach i przedsionkach, jak również przyjrzeć się zastawkom.

Specjaliści zajmujący się schorzeniami kardiologicznymi przyjmują w placówce Medami w Gdyni. Echo serca, jakie wykonują, jest poprzedzone wywiadem przeprowadzanym z pacjentem, co daje możliwość zapoznania się z historią jego chorób i stanem zdrowia. Do kliniki udają się osoby z zaburzonym rytmem serca, chorobą wieńcową oraz po zawałach. Badania zaleca się też pacjentom z chorobami płuc oraz poddawanym leczeniu onkologicznemu.Firmy Podobne