Szczegóły


WWW: https://mentalsolutions.pl/
Dodano: 2022-07-02
Telefon: 503 113 328
Miejscowość: Sosnowiec
Adres: Piłsudskiego 41
Kod pocztowy: 41-200
Źródła: https://mentalsolutions.pl/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Poradnia psychoterapeutyczna w Sosnowcu - komu pomaga?


Zadaniem specjalistów zatrudnionych w poradniach psychologicznych jest pomaganie klientom, którzy próbują uporać się z różnymi problemami. Zapewniają oni dyskrecję oraz poufność informacji, dzięki czemu osoby udające się do gabinetów nie mają oporów, by mówić sytuacjach, z którymi sobie nie radzą. Spotkania z terapeutą znajdują zastosowanie nie tylko wśród dorosłych, ale i dzieci oraz nastolatków. Część z nich sprawia bowiem problemy wychowawcze, ma trudności z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami lub nie może pogodzić się z rozwodem rodziców.

Doświadczenie w pracy z dziećmi mają specjaliści z Centrum Psychoterapii Mental Solutions, którzy współpracują z mieszkańcami Sosnowca. Poradnia psychoterapeutyczna to zaufana placówka proponująca spotkania indywidualne lub odbywające się w niewielkich grupach. Terapia dla dzieci i młodzieży sprawdza się zawsze wtedy, gdy rodzice nie rozumieją zachowania swoich pociech i czują, że tracą nad nimi kontrolę. W tym przypadku praca koncentruje się nie tylko na najmłodszych, ale też opiekunach prawnych.

Wszyscy pracownicy z tej placówki mają doskonałe podejście do dzieci i wiedzą, w jaki sposób z nimi rozmawiać, by nie czuły się skrępowane. Wspierają rodziców w razie pojawienia się trudności psychologicznych i pomagają przezwyciężać problemy. Psycholodzy doradzają klientom i tłumaczą, jak wyglądają procesy rozwojowe wśród najmłodszych. Kontaktują się z nimi opiekunowie dzieci z zachowaniami odbieranymi jako nieprawidłowe. Zalicza się do nich apatię, nadpobudliwość, czy agresję.

Niekiedy wsparcie profesjonalisty przydaje się w przypadku nieprzepracowanych traum, takich jak przemoc, śmierć członka rodziny lub rozwód. Do psychologa dziecięcego udają się klienci planujący duże życiowe zmiany, którzy chcą przygotować na nie najmłodszych. Mowa tu między innymi o nowym partnerze, przeprowadzce bądź nowej szkole. To ciekawe rozwiązanie dla dzieci, u których zauważono zaburzenia odżywiania, problemy z emocjami, chorobliwą nieśmiałość, fobie, stany lękowe lub zachowania autoagresywne.Firmy Podobne