Szczegóły


WWW: https://mondi.pl/
Dodano: 2021-07-08
Telefon: +48 500 456 300
Miejscowość: Poznań
Adres: Plac Andersa 3
Kod pocztowy: 61--89
Źródła: https://mondi.pl/oferty/praca-mechatronik-niemcy/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Czym różni się praca mechatronika w Polsce i Niemczech?


Mechatronicy to specjaliści mający obszerną wiedzę na temat elektroniki, informatyki oraz mechaniki, co jest niezbędne w przypadku pracy z wieloma urządzeniami. Są oni bardzo pożądani na rynku pracy, dzięki czemu rzadko mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Część z nich wyjeżdża w celach zarobkowych do Niemiec.

Niemieccy pracodawcy chętnie zatrudniają polskich specjalistów, ponieważ mają oni opinię rzetelnych i solidnych. Na brak ofert nie narzekają nie tylko elektrycy, ślusarze czy operatorzy wózków widłowych, ale też mechatronicy. Mechatronik w Niemczech jest w stanie sporo zarobić, zwłaszcza wtedy, gdy ma doświadczenie na tym stanowisku. Na co dzień zajmuje się on diagnostyką aut znajdujących się  w warsztatach czy kontrolowaniem urządzeń w halach produkcyjnych. Bywa zatrudniany także w laboratoriach, firmach produkujących sprzęty AGD oraz serwisach.

Praca mechatroników wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ od właściwego działania maszyn zależy bezpieczeństwo osób przebywających w zakładzie oraz sprawne funkcjonowanie przemysłu produkcyjnego. Niektórzy zastanawiają się, czym różni się zatrudnienie w Niemczech od zatrudnienia w Polsce. Najważniejszą rzeczą są zarobki, które u zachodnich sąsiadów są wyższe. Specjaliści wyjeżdżający do tego kraju są zatrudniani na warunkach niemieckich, co oznacza, że podpisują umowy w tym języku i obowiązuje ich tamtejsze prawo pracy.

Godne uwagi oferty dla mechatroników znajdują się na stronie mondi.pl. Jest to adres firmy pomagającej znaleźć zatrudnienie poza granicami kraju. Polscy pracownicy zawierają z niemieckim pracodawcami umowy na piśmie, dzięki czemu są zatrudniani w pełni legalnie. To idealna propozycja dla osób orientujących się w nowych technologiach, które chcą uczyć się nowych rzeczy. W zakres ich obowiązków będzie wchodzić tworzenie dokumentacji technicznej, projektowanie układów sterowania oraz naprawianie maszyn.Firmy Podobne