Szczegóły


WWW: https://pracownia-emocji.pl/
Dodano: 2023-03-21
Telefon: 601 80 22 55
Miejscowość: Poznań
Adres: Św. Marcin 80/82
Kod pocztowy: 61-809
Źródła: https://pracownia-emocji.pl/zakres-pomocy/terapia-par/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Terapia rodzinna w Poznaniu - dla kogo?


Kiedy warto zdecydować się na rodzinne spotkanie z terapeutą? Jest wiele powodów, dla których pary zapisują się na psychoterapię. Główną motywację stanowi jednak chęć uratowania psującej się relacji oraz usprawnienie komunikacji w związku. Warto wiedzieć, jak przebiegają sesje terapeutyczne i dla kogo są przeznaczone.

Na stronie internetowej pod adresem pracownia-emocji.pl przedstawiono usługi gabinetu psychoterapeutycznego. Terapia rodzinna w Poznaniu często wybierana jest przez osoby, które:

  • doświadczyły zdrady i nie mają zaufania do swojego partnera,
  • cierpią na współuzależnienie (na przykład od alkoholu),
  • mają niewłaściwe wzorce z dzieciństwa i nie wiedzą, jak budować zdrowy związek,
  • często się kłócą i nie umieją zrozumieć perspektywy swojego rozmówcy,
  • nie radzą sobie z komunikowaniem własnych potrzeb,
  • szukają sposobów na uniknięcie rozwodu i definitywnego rozpadu relacji.

Pary spotykające się z terapeutą mają szansę, by nauczyć się lepszego rozumienia swoich potrzeb i wartościowej rozmowy. Ważne jest wysłuchanie drugiej osoby oraz skupianie się na faktach, nie wyłącznie na emocjach. Psychoterapia pozwala na wypracowanie technik radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jest szansą na poprawę atmosfery w rodzinie. Wykorzystywana jest zarówno u małżeństw bezdzietnych, jak i osób posiadających dzieci. W tym drugim przypadku należy skupić się również na psychice pociech.

Kilkulatki i nastolatkowie przeżywający kłótnie rodziców lub ich rozwód również mogą potrzebować pomocy psychologicznej. Jakie objawy o tym świadczą? Mogą to być na przykład zamknięcie się w sobie, brak chęci rozmowy lub agresywne zachowanie. Warto zapobiegać depresji u dzieci i uczyć ich zdrowego radzenia sobie ze stresem.


Firmy Podobne