Szczegóły


WWW: https://xmed-rtg.pl/
Dodano: 2021-08-24
Telefon: 507605104
Miejscowość: Ruda Śląska
Adres: Szpaków 33
Kod pocztowy: 41-705
Źródła: https://xmed-rtg.pl/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Badania rentgenowskie Śląsk | Pracownia Rentgenowska XMED Sp. z o.o.


Badanie RTG jest zaliczane do technik obrazowania bazujących na promieniowaniu rentgenowskim. To nieinwazyjne testy medyczne wykrywające ewentualne nieprawidłowości w narządach wewnętrznych pacjenta. Badanie to pozwala diagnozować rozmaite schorzenia. Przykładem może być rentgen klatki piersiowej będący podstawą wśród osób z podejrzeniem zapalenia płuc. Ułatwia ono przeprowadzanie szybkiej diagnostyki oraz wdrożenie natychmiastowego leczenia, co w niektórych przypadkach jest niezwykle istotne.

Pacjenci zapisują się też na RTG kręgosłupa i głowy. Pierwsze z nich odbywa się na takich samych warunkach, jak badanie klatki piersiowej i jest rekomendowane w przypadku podejrzenia skoliozy oraz kifozy. Natomiast drugie służy do obrazowania struktur kostnych czaszki, co oznacza, że sprawdza się wśród osób z urazami, takimi jak złamania lub ubytki oraz wśród pacjentów skarżących się na częste i nawracające bóle głowy niewiadomego pochodzenia. Niektórzy lekarze zlecają również RTG stawów biodrowych umożliwiające rozpoznanie zwyrodnień, guzów o charakterze nowotworowym, złamań i zmian zapalnych.

Znaczna część prześwietleń nie wymaga specjalnego przygotowania. Niektóre osoby muszą jedynie unikać ciężkich potraw i gazowanych napojów przed spotkaniem. Odbywa się ono w klinice XMED na Śląsku. Badania rentgenowskie mają istotne znaczenie podczas diagnozowania urazów, takich jak perforacje czy złamania. Warto też podkreślić, że skierowanie na wykonanie takich zdjęć jest niezbędne nie tylko w przypadku badania opłacanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale i badania wykonywanego prywatnie. Daje ono możliwość prześwietlenia:

  • zatok,
  • czaszki,
  • kręgosłupa,
  • kończyn,
  • klatki piersiowej,
  • jamy brzusznej.

Pacjenci udający się do kliniki muszą zdjąć wszelkie metalowe elementy przyczyniające się do powstawania zakłóceń w obrazie. Niektórym osobom zalecana jest dieta lekkostrawna, a część z nich jest zobowiązana do przyjścia na czczo, co oznacza, że na co najmniej 5 godzin muszą zrezygnować z jedzenia i picia. Powinny mieć one ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.Firmy Podobne