Szczegóły


WWW: https://www.psycholog-dladziecka.pl
Dodano: 2019-01-21
Telefon: +48 505 043 763
Miejscowość: Poznań
Adres: Ratajczaka 35
Kod pocztowy: 61-816
Źródła: https://www.psycholog-dladziecka.pl


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Pomoc psychologiczna Poznań • Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał


Mogłoby się wydawać, że mały człowiek może mieć tylko i wyłącznie małe problemy. Niestety nierzadko, jak na ironię, kłopoty, z którymi zmagają się dzieci, potrafią przerosnąć nawet dorosłych. Rodzice mogą dwoić się i troić, aby ich pociecha urosła na mądrego człowieka, wystarczy jednak, że w momencie wejścia w wiek szkolny, trafi ona w tzw. złe towarzystwo, by wszystkie wpojone wcześniej wartości gdzieś uleciały.

Problemy adaptacyjne to jeden z powodów, który sprawia, że dziecko nie ma chęci uczestniczenia w zajęciach szkolnych. Nieumiejętność nawiązywania kontaktów z rówieśnikami często przyczynia się do odrzucenia młodego człowieka przez koleżanki i kolegów. W obecnych czasach, gdy wszechobecność internetu jest wręcz przytłaczająca, jest on narażony na różnego rodzaju ataki w sieci, które mogą nieść groźne konsekwencje.

Brak pewności siebie u młodego człowieka może prowadzić go do działań destrukcyjnych, takich jak np. próby zmiany znienawidzonego ciała, prowadzące do zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia).

Przed rodzicem każdego dnia stoi trudne zadanie. Musi on bowiem być czujnym obserwatorem, by w porę zareagować, gdy zauważy niepokojące zmiany. Szybka interwencja polegająca na udaniu się po wsparcie psychologiczne może uratować dziecko przed jeszcze większym zagłębieniem się w problemach i polepszyć jakość jego życia.

Pomoc psychologiczna w Poznaniu to oferta psychologa dziecięcego Magdaleny Lange-Rachwał. Od kiedy tylko Pani Magda poczuła, że chce nieść pomoc młodym ludziom, weszła na drogę, która doprowadziła ją do miejsca, w jakim obecnie się znajduje. Jako osoba, która nie tylko ma odpowiednie wykształcenie, ale też ogromne doświadczenie, udziela pomocy psychologicznej w gabinetach w Luboniu i Poznaniu. W swojej pracy stosuje niezwykle skuteczną metodę play therapy (terapia przez zabawę). Dzięki temu, iż uatrakcyjnia spotkania z młodymi pacjentami, o wiele łatwiej i szybciej łapie z nimi kontakt, co ma ogromny wpływ na skuteczność terapii. Jej oferta obejmuje również warsztaty w żłobkach oraz przedszkolach.

Więcej na temat pomocy, jaką oferuje Pani Magda, można dowiedzieć się na stronie internetowej psycholog-dladziecka.pl.Firmy Podobne