Szczegóły


WWW: https://www.taniemilitaria.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 22 400 51 52
Miejscowość: Warszawa
Adres: Lasek Brzozowy 13
Kod pocztowy: 02-792
Źródła: https://taniemilitaria.pl/pol_m_Wyposazenie-taktyczne_NOZE-MULTITOOLE-SCYZORYKI_NOZE-449.html


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Noże sprężynowe - jak wybrać?


Miłośnicy militariów i survivalu mogą przebierać wśród niezliczonej liczby noży o zróżnicowanej charakterystyce i przeznaczeniu. Prócz klasycznych noży taktycznych i wojskowych, w sprzedaży znaleźć możemy również noże myśliwskie ze stałą głownią oraz bardziej uniwersalne konstrukcje składane, czyli popularne scyzoryki. Specyficzną wersją tych ostatnich konstrukcji są noże sprężynowe, które wyposażono w mechanizm automatycznego wysuwania głowni po naciśnięciu na mechanizm inicjujący.

 

Co to jest sprężynowiec?

To specyficzny model noża składanego wyposażonego w wewnętrzny mechanizm sprężynowy odpowiadający za automatyczne wysuwanie ostrza po naciśnięciu przycisku znajdującego się na rękojeści. W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe typy sprężynowców. Są to noże z głownią zaostrzoną jedynie z jednej strony (jedna krawędź tnąca), które swoim wyglądem przypominają klasyczne scyzoryki oraz noże w formie sztyletu, z głownią zaostrzoną obustronnie (dwie symetryczne krawędzie tnące). Te pierwsze znajdą szereg  zastosowań. Mogą być wykorzystywane podczas survivalu, zwykłych biwaków, wypraw na grzyby i wszelkich innych wypadów w teren. Te drugie, ze względu na charakterystykę ostrza, mają lepsze właściwości penetrujące, przez co sprawdzają się w różnych technikach walki. Są przeznaczone do zastosowań obronnych.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając sprężynowca?

Odwiedzając sklep internetowy taniemilitaria.pl, znaleźć w nim można różne wersje noży sprężynowych. Są to wspomniane już wcześniej noże w formie scyzoryków i sztyletów. Jeśli szukasz konstrukcji o bardziej uniwersalnym zastosowaniu, o lepszych właściwościach tnących, najlepiej zdecydować się na zakup sprężynowca z klasyczną głownią posiadającą jedynie jedną krawędź tnącą. Takie noże są wytrzymalsze i lepiej sprawdzą się w wielu codziennych, w tym survivalowych zastosowaniach. Jeżeli szukasz sprężynowca do samoobrony, powinieneś zastanowić się nad wyborem jego wersji z głownią o symetrycznie zaostrzonych krawędziach tnących. Tego typu noże będą mniej wygodne w zastosowaniach biwakowych, ale lepiej sprawdzą się w bezpośredniej walce – mają lepsze właściwości penetrujące.

 

Kupując nowego sprężynowca, poza charakterystyką techniczną jego główni, zwróć również uwagę na jakość jego wykonania oraz sprawność działania mechanizmu sprężynowego. Ostatecznie to właśnie ten element decyduje o użyteczności noży automatycznych.Firmy Podobne