Szczegóły


WWW: https://unilog.eu
Dodano: 2023-01-29
Telefon: 58 667 99 99
Miejscowość: Gdynia
Adres: Polska 19
Kod pocztowy: 81-339
Źródła: https://unilog.eu/transport-drobnicowy-co-musisz-o-nim-wiedziec/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Transport – czym jest drobnica?


Każdy przedsiębiorca, który chce rozwijać swoją firmę na rynku krajowym i międzynarodowym, powinien dowiedzieć się jak najwięcej na temat różnych rodzajów transportu. Dzięki temu będzie wiedział, z jakim przedsiębiorstwem podjąć współpracę. Wśród najczęściej wykorzystywanych form przewozu towarów znajduje się transport drobnicowy. Co warto wiedzieć na jego temat?

Ładunki tego typu to z reguły przedmioty o niewielkich gabarytach. Dotyczy to zarówno produktów przetworzonych, jak i gotowych wyrobów, zapakowanych w opakowania jednostkowe lub zbiorcze o dowolnym kształcie. Przyjmowane są kartony, skrzynie, worki, kosze, beczki, bębny. Warto zaznaczyć, że w przypadku tej opcji klient płaci jedynie za miejsca zajmowane przez towar, a nie cały kontener, dlatego też jest to najtańsze rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu mniejszym firmom. Jednak ze względu na to, że w jednym transporcie może znaleźć się wiele artykułów od różnych nadawców, czas realizacji zlecenia może być dłuższy w porównaniu z wykupem całej ciężarówki. Plan trasy i czas dostawy zależy od lokalizacji odbiorców. Poszczególne palety są wyładowywane na kolejnych przystankach. Dlatego też ta forma transportu nadaje się głównie do przewozu ładunków z dłuższym czasem przydatności do użytku, które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania, np. określonej temperatury. Opakowania powinny być trwałe, odporne na uszkodzenia i mieć jasne oznaczenia dotyczące zawartości oraz miejsca docelowego.

Transport w formie drobnicy oferuje firma Uni-Logistics. Przedsiębiorstwo działa na rynku krajowym i międzynarodowym. Szczegółowe informacje na temat świadczonych usług i dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej.Firmy Podobne