Szczegóły


WWW: http://vitalmedclinic.pl/
Dodano: 2021-08-26
Telefon: 728 459 423
Miejscowość: Gdańsk
Adres: Myśliwska 33
Kod pocztowy: 80-283
Źródła: http://vitalmedclinic.pl/rehabilitacja/metody-leczenia-doroslych/terapia-manualna-kaltenborna-i-evjentha.html


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Terapia manualna kaltenborna


Skuteczne metody ortopedyczne oferowane na stronie internetowej vitalmedclinic.pl sprawdzają się w przypadku różnych ortopedycznych dysfunkcji. W nowoczesnej klinice można zmniejszyć ból, poprawić ruchomość stawów, a także usprawnić funkcjonowanie narządu ruchu. Pacjenci są tu dokładnie diagnozowani, dzięki czemu można znaleźć przyczynę nieprawidłowości. Rehabilitacją objęte zostają osoby w różnym wieku, zarówno dorośli, jak i młodzież oraz dzieci. Specjaliści dobierają ćwiczenia, proponują skuteczne terapie. Klinika jest dobrze wyposażona, znajdują się tutaj nowoczesne urządzenia. 

Można tu skorzystać z pomocy neurologa, psychologa, ortopedy i fizjoterapeuty.  Lekarze kompleksowo dbają o zdrowie oraz samopoczucie pacjentów. Holistycznie podchodzą do każdej osoby, dokonują szczegółowego wywiadu, przeprowadzają odpowiednie badania. Umożliwia to dobranie właściwego planu leczenia. Wykorzystywana jest tutaj między innymi terapia manualna Kaltenborna i Evjentha. Jest ona pomocna w przypadku wielu dysfunkcji. Polega na stosowaniu sprawdzonych metod, które stymulują mięśnie. Fizjoterapeuta przeprowadza testy, dzięki którym może określić źródło nieprawidłowości i opracować plan leczenia. Terapia obejmuje między innymi masaż funkcyjny i poprzeczny, a także stosowanie technik rozluźniających mięśnie. Pacjenci wykonują również ćwiczenia, które poprawiają lub utrzymują ruchomość stawów. Dzięki tej metodzie można wspomóc leczenie bólu kręgosłupa i stawów, które pojawiają się na skutek zmian zwyrodnieniowych oraz urazów. Sprawdza się także w przypadku dyskopatii, migreny, skoliozy oraz innych schorzeń narządu ruchu.

Pomocna w leczeniu wielu nieprawidłowości okazuje się również głęboka oscylacja, do której wykorzystuje się pole elektrostatyczne. Dzięki niej można wspomóc leczenie skręceń oraz krwiaków, pobudzić przepływ krwi i limfy. Metoda ta jest wykorzystywana nie tylko w rehabilitacji, ale także medycynie estetycznej. Klinika oferuje również inne rodzaje terapii, które charakteryzują się dużą skutecznością.Firmy Podobne